• Oliveo 1 – Verburch 1
    24 Januari 2026
    Uitslag: 1-1
    Locatie: Sportpark de Groene Wijdt, Pijnacker
    Aanvang: 15:30

    Op een zonnige sportpark de Groene Wijdte stond na de winterstop de wedstrijd Oliveo tegen Verburch op het programma. Het was voor de Poelukkers de eerste competitie wedstrijd in het jaar 2026. Na een succesvolle trainingskamp te hebben doorbracht in Valencia, Spanje was het taak voor de Poelukkers om met een goede start te beginnen aan de tweede competitie helft.

    Vanaf de aftrap begon Verburch aan een offensief waaruit bleek dat de Poelukkers met maar een gedachte waren afgereisd naar Pijnacker, namelijk vol voor de winst te gaan. Dit bleek al gelijk in de 1e minuut, hierin kreeg Vince van der Knaap gelijk de eerste kans op een doelpunt. Echter werd deze inzet gestopt door keeper Dylan Kuiper van Oliveo. Het was soswieso een weerzien van keeper Dylan Kuiper met zijn oude ploeggenoten van Verburch. Dylan was tot vorig seizoen nog een vaste waarde van de Poelukkers.
    Verburch bleef na de eerste kans vol op de aanval gaan wat resulteerde de 0-1 in de 7e minuut. Vanaf de linkerkant kregen de Poelukkers een vrije trap die haarscherp werd ingebracht door Ference van den Berg, de bal werd vervolgens niet goed werd weg gebokst door de keeper van Oliveo, waardoor de bal in een kluts via Riley Hees terecht kwam bij Vince van der Knaap. Die bedacht zich geen moment en schoot de bal van dichtbij in de korte hoek. Na deze snelle voorsprong van de Poelukkers werd het een zeer open en aantrekkelijke wedstrijd. Oliveo zocht nu ook steeds meer de in de aanval om op zoek te gaan naar de gelijkmaker. Hierdoor moest Verburch keeper Antoine Vagevuur vaak in actie komen om zijn doel schoon te houden. Dit deed hij met een aantal prima reddingen.
    Het spel bleef met een hoge baltempo van de ene helft naar de andere helft. Beide ploegen kregen aardig nog wat kansen maar werden niet afgemaakt. Bijna was het Verburch die 0-2 maakte, in de 42e minuut werd een voorzet van Terence van de Berg keurig ingekopt door Kai Verbeek. Echter werd dit doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, helaas.

    Na de theepauze veranderde het spel van beide ploegen totaal niet. Het bleef een aantrekkelijke wedstrijd waarin beide ploegen bleven strijden. De resulteerde in de 46e minuut alweer een goede kans de Poelukkers. Vince van der Knaap werd weggestuurd en kwam de goed uitgekomen doelman van Oliveo tegen die zijn inzet pareerde.
    Toch was het Oliveo die in de 52e minuut toch de gelijkmaker maakte. Na een goede pass vanuit het middenveld naar de linkerkant, werd de bal vervolgens handig ingebracht waarna een mooie achterwaartse hakbal in het doel van Verburch verdween. De 1-1 stond vervolgens op het scorebord.
    De Peolukkers kregen hierna best nog wel wat kansen om opnieuw op voorsprong te komen. In de 61e minuut kopte Levi van der Kaay op de paal, na een goede genomen vrije trap van Terence van den Berg aan de linkerkant van het veld. In de 74e minuut kreeg Kai Verbeek ook nog een goede kans, zijn schot op doel ging echter maar net over het doel van de Oliveo. In de 87e minuut was het Vince van der Knaap die maar net over kopte vanuit een genomen corner.
    Het spel bleef een genot om naar te kijken tot aan de laatste speelminuut. Het was Oliveo die in de 88e minuut nog een enorme kans kreeg om toch nog de overwinning te pakken. Na een uitbraak werd er maar net naast het doel van Antoine Vagevuur geschoten.

    Uiteindelijk deed de eindstand van 1-1 wel een terechte weerspiegeling van beide ploegen die alles hadden gegeven.
    Voor de Poelukkers was het prima begin na de winterstop. De mannen van trainer John Zuijderwijk oogde fris en zeer scherp. Dit bied zeker perspectief voor de volgende wedstrijd, wat tevens weer een uitwedstrijd zal zijn.

    Wissels Verburch
    Dylan Boer kwam voor Riley Hees
    Danny de Wit kwam voor Tim Uitvlugt
    Yarno Houtenbos kwam voor Kai Verbeek


    Met sportieve groet,
    Harry Houtenbos